XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

przez | 23 sierpnia 2020
  1. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu nie ma w niedzielę o godz. 17:00 Nabożeństwa Adoracyjnego.
  2. Kancelaria w miesiącu sierpniu czynna jest w poniedziałek, środę, piątek od godz. 1100 do 1200 i popołudniu od 1700 do 1800.
  3. Jutro w poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła Msze św., porządek dnia powszedniego.
  4. W środę  26 sierpnia Uroczystość  Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz.700, 800, 900, dodatkowa Msza św. o godz. 1000 i 1830. Dodatkowo w środę o godz. 1800 Nabożeństwo Różańcowe ku czci N.M.P. Częstochowskiej. Zapraszamy wszystkich tego dnia do wspólnej modlitwy.
  5. Władza Diecezjalna Warszawsko-Praska przypomina i zobowiązuje wszystkich do rygorystycznego stosowania i przestrzegania norm sanitarnych w Diecezji Warszawsko–Praskiej. W szczególności obliguje się do troski o higienę rąk, bezwzględnego stosowania maseczek przez uczestników nabożeństw i wszystkich przebywających w budynkach i pomieszczeniach parafialnych. Usilnie zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej w formie podania jej przez szafarza na dłoń wiernego. Kontestowanie zaleceń sanitarnych władz świeckich i kościelnych, lub negowanie bądź minimalizowanie zagrożenia pandemią, stanowi wyraz braku odpowiedzialności za dobro wiernych powierzonych naszej duszpasterskiej pieczy i sprzeciwia się wprost posłuszeństwu Biskupowi.
  6. W dniu 30 sierpnia będziemy przeżywać Dożynki Diecezjalne, które uroczystości odbędą w parafii św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława BM w Stanisławowie. Centralną częścią uroczystości będzie Msza święta dziękczynna za plony i pracę rolników Diecezji Warszawsko-Praskiej, celebrowana o godzinie 11.00. Ze względów sanitarnych nie są planowane dodatkowe wydarzenia plenerowe. Nie odbędzie się także konkurs na wieńce dożynkowe. Zapraszamy do modlitewnej łączności we wszystkich parafiach naszej Diecezji.
  7. Decyzją Władzy Diecezjalnej pracę wikariusza w naszej parafii kończy z dniem 26 sierpnia Ks. Marek Filipczuk. Decyzją Ks. Biskupa zostaję skierowany jako wikariusz do Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia N,M.P. w Nieporęcie. Dziękujemy Ks. Markowi za dwu letnią posługę w naszej parafii i polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Kapłanów w dalszej pracy duszpasterskiej.