I Niedziela Adwentu (3 grudnia 2023 r.)

przez | 3 grudnia 2023
 1. Dzisiaj spotkanie dla panów Totus Tuus o godz. 16.00 w Sali nr 3. Nie ma spotkania dla Kół Żywego Różańca.
 2. Dzisiaj o 17.15 Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją z racji I niedzieli miesiąca.
 3. Zapraszamy panów w sobotę 9 i 16 grudnia o godz. 10.00 do pomocy przy ustawieniu szopki.
 4. Od jutra rozpoczynamy RORATY: od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy z lampionami na tę poranną Mszę św. ku czci Matki Bożej. Dzieci gromadzą się przy zakrystii.
 5. Jutro w I poniedziałek m-ca o godz. 9.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Imiona zmarłych możemy składać w zakrystii przed Mszą św.
 6. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 godzina łaski, a następnie o 13.00 Msza św. ku czci Matki Bożej.
 7. Natomiast na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa. Będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Stanisława Papczyńskiego
 8. Również w piątek 8 grudnia rozpoczynamy cykliczne katechezy-konferencje dla dorosłych. Będą miały one miejsce w II piątki miesiąca. Spotkania będą dotyczyły spraw wiary i kwestii moralnych. Będą one odpowiedzią na naszą potrzebę pogłębiania świadomości i wiedzy o prawdach naszej wiary w nauczaniu Kościoła. Najbliższe spotkanie poprowadzi prof. Monika Przybysz – wykładowca UKSW, a tematem będzie: „Życie ze smartfonem” – o korzyściach i konsekwencjach szczególnie dla młodego pokolenia. Zapraszamy na to spotkanie rodziców dzieci komunijnych (jest to konferencja zamiast spotkania z 20 grudnia). Dolny kościół godz. 19.30.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Michał Dziedzic – diecezjalny duszpasterz młodzieży.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. Rodzice medaliki nabywają we własnym zakresie. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci z rodzicami do Sali nr 4 na przedświąteczne warsztaty. (kartka)
 11. Możemy zaopatrywać się w poświęcone opłatki i świece caritas na stół wigilijny.
 12. W II dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia na Mszy św. o godz. 13.00 organizujemy Jubileusze Małżeńskie dla małżonków, którzy w mijającym roku obchodzili okrągłe jubileusze 5,10,15…lat małżeństwa. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 13. Fundacja Szansa dla Gmin organizuje zimowisko dla dzieci i młodzieży w Zakopanem w dniach 20-26.01.2024 r. Koszt 1700 zł. Wszelkie szczegóły u ks. Kamila.
 14. W styczniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Osoby, które w ubiegłym roku zgłosiły chęć przyjęcia księdza, nie muszą robić tego ponownie. Nowi parafianie oraz osoby, które chciałyby zaprosić księdza, proszone są o przesłanie zgłoszenia przy pomocy formularza na naszej stronie internetowej lub przez wypełnienie formularza, który jest dostępny w zakrystii lub kancelarii. Zgłoszenia prosimy kierować do 17 grudnia.