I Niedziela Wielkiego Postu (26 lutego 2023 r.)

przez | 26 lutego 2023
 1. Witamy w naszej wspólnocie księdza Jacka Kocura, który głosi dziś Słowo Boże. Ks. Jacek jest Polakiem pracującym na Ukrainie, w parafii Św. Michała Archanioła we Lwowie-Sichowie.
 2. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki z naszą wielkopostną drogą. Można zabrać je do domu by zawsze mieć dostęp do najważniejszych informacji.
 3. Od godziny 9.30 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki.
 4. Dziś w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, na g. 17.00 zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z nauką pasyjną i procesją.
 5. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki: 8.30, 17.00 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, 17.45 – dla dorosłych, 19.30 – dla młodzieży w tym tygodniu połączona z adoracją krzyża.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiadamy podczas Mszy świętych. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00. Będzie to okazja do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej. Wyjątkowo na zakończenie nabożeństwa udzielimy komunii świętej.
 7. 4 marca, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 różaniec oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 19.30 rozpoczną się rekolekcje akademickie, które poprowadzi ks. Mirosław Maliński – duszpasterz akademicki z Wrocławia. Zapraszamy w niedzielę, poniedziałek i wtorek godz. 19.30.
 9. Od poniedziałku 6 marca rozpoczną się rekolekcje dla dzieci. Szczegóły podadzą dzieciom katecheci w szkole.
 10. W rozpoczynającym się okresie Wielkiego Postu zapraszamy po raz kolejny do nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Lista kościołów stacyjnych znajduje się na stronie parafialnej, Facebooku oraz w gablocie.
 11. W tym roku jako parafia, dorośli, młodzież i dzieci, włączamy się w akcję Caritas – jałmużny wielkopostnej. Z Kościoła można zabrać jeszcze dziś skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Oszczędności, które są związane z naszymi wyrzeczeniami wspomogą fundusz dla młodzieży naszej parafii, która wybiera się na Światowe Dni Młodzieży. Przy okazji ostatnich nabożeństw Drogi Krzyżowej oraz w Niedzielę Palmową będzie można złożyć swoje skarbonki z jałmużną wielkopostną jako dar serca.
 12. W sobotę 25 marca organizujemy wielkopostny wyjazd na Święty Krzyż w Górach Świętokrzyskich. Koszt wyjazdu 75 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 13. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na misje Ad Gentes.