II Niedziela Adwentu (5 grudnia 2021 r.)

przez | 5 grudnia 2021
 1. Dzisiaj doroczna zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 2. Kościelna Służba Porządkowa naszej parafii zaprasza na spotkanie formacyjne o godz. 16.00 do sali nr 6. Na to spotkanie zapraszamy Panów, którzy chcieliby pomóc w najbliższe soboty grudnia przy ustawianiu choinek na placu i w kościele. Kółka Żywego Różańca mają spotkanie o godz. 16.15 w kaplicy kościoła. Zapraszamy też Osoby, które chciałyby dołączyć do Wspólnoty różańcowej. Spotkanie bielanek dziś o godz. 16.30. Bielanki rozprowadzają ozdoby świąteczne (w kiosku parafialnym). Dochód ze sprzedaży pomoże sfinansować pielgrzymkę bielanek.
 3. Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca o godz. 17.00. Po nabożeństwie kolejna konferencja w ramach 33-dniowych rekolekcji przed oddaniem się Panu Jezusowi przez Maryję.
 4. Zapraszamy w tygodniu na Roraty o 6.30.
 5. Jutro tj. w Pierwszy poniedziałek miesiąca Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 9.00. Imiona zmarłych można zgłaszać przed Mszą św. w zakrystii.
 6. W najbliższa środę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia zapraszamy na 12.00 na Godzinę Łaski. Również w środę, na Mszy świętej o 18.30 zakończenie 33-dniowych rekolekcji zawierzenia.
 7. W przyszłą niedzielę o 19.30 studenckie rekolekcje adwentowe przygotowywane przez duszpasterstwo ‘Arka’. Poprowadzi je Ks. Dominik Chmielewski.
 8. Możemy w naszym sklepiku zaopatrzyć się w świece Caritas i poświęcone opłatki. W adwencie do kosza Miłosierdzia można składać dla osób potrzebujących żywność i artykuły higieniczne. Fundacja dzieci ‘Arka’ rozprowadza przed kościołem ozdoby świąteczne wykonane przez
  dzieci. Dochód przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny.
 9. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii został powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.