II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

przez | 8 marca 2020
 1. Nasze Siostry, Kanoniczki Ducha św. w tym roku obchodzą Jubileusz 800-lecia pobytu Zakonu na ziemiach polskich. Z tej okazji, zapraszają do wspólnego dziękczynienia Bogu podczas Eucharystii – w dniu dzisiejszym 8 marca, o godz. 1000
 2. Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć i zapoznania się z historią powstania Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha św. i osobą Jego Założyciela Bł. Ojca Gwidona. Do zapoznania się co jest charyzmatem Zgromadzenia, poznania codziennej pracy Sióstr w Polsce i na świecie. Wystawa znajduję się pod chórem.
 3. We wtorek 10 marca o godz. 1930 spotkanie biblijne. Temat: „Psalmy pokutne”
 4. Za tydzień w niedzielę 15 marca o godz. 1600 – Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św.
 5. W najbliższy wtorek 10 marca o godz. 1930 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci I-szo komunijnych.
 6. Dziś po każdej Mszy św. możemy wspomóc misyjne dzieło „Ad Gentes” składając ofiary do puszek przed kościołem. Osobom kwestującym i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Za tydzień ofiary które będziemy składali na tacę na każdej Mszy św. będą przeznaczone na budowę kościoła w Parafii św. Rity
 8. W dniu 14 marca – sobota w godzinach od 1000 do 1200 – będzie udzielona osobom starszym pomoc w rozliczeniu podatku (PIT).
 9. Dziś w niedzielę 8 marca Duszpasterstwo Akademickie „ARKA” zaprasza na spotkanie z Panem dr Pawłem Milcarkiem, publicystą i filozofem. Temat spotkania „Czy Msza św. bywa świętsza? O dawnej i nowej liturgii”. Dolny kościół po Mszy św. o godz. 1930. Zapraszamy.
 10. Przyjmujemy w kancelarii zapisy osób, które planują udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby te przed uroczystością otrzymają karty wstępu.
 11. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 830, 1700 z udziałem dzieci, 1745 i 1930 dla dorosłych, młodzieży i studentów, w niedziele na Nabożeństwo Gorzkich Żali z procesją i kazaniem pasyjnym na godz. 1700.