Komunikat o zmianach personalnych w naszej parafii

przez | 22 czerwca 2026

Na mocy decyzji Księdza Biskupa Romuald Kamiński w naszej diecezji zostały dokonane następujące zmiany personalne:

Naszą parafię opuszczają:

  • ks. Mateusz Kulikowski – mianowany wikariuszem parafii św. Włodzimierza w Warszawie,
  • ks. Mariusz Zieliński – skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii bł. Karoliny Kózkówny w Białobrzegach,
  • ks. Kamil Pańkowiec – powracający do diecezji toruńskiej po ukończeniu studiów.
ks. Mateusz Kulikowski
ks. Mariusz Zieliński
ks. Kamil Pańkowiec

Składamy serdeczne podziękowania księżom Mateuszowi, Mariuszowi i Kamilowi za ich gorliwą posługę duszpasterską, zaangażowanie w życie naszej wspólnoty oraz wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy dzięki ich obecności. Niech Pan Bóg obdarza ich potrzebnymi łaskami, a Matka Boża otacza swoją opieką na nowych drogach kapłańskiej służby. Jednocześnie życzymy im obfitych owoców pracy duszpasterskiej, pokoju serca oraz wielu powodów do radości w nowych miejscach posługi.

Do posługi w naszej parafii zostają skierowani:

  • ks. Paweł Bąk – dotychczasowy wikariusz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie,
  • ks. Marcin Wojtczak – dotychczasowy wikariusz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce.

Nowych księży wikariuszy serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy im błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego, życzliwości parafian oraz satysfakcji z podejmowanej posługi. Niech czas spędzony w naszej parafii będzie okresem owocnej współpracy i wzajemnego ubogacania się w wierze. Zgodnie z decyzją władz diecezjalnych nowi księża wikariusze rozpoczną posługę w naszej parafii z dniem 26 sierpnia br.