Przygotowanie do Chrztu

Na czas epidemii Koronawirusa spotkania dla rodziców dzieci chrzczonych oraz Chrzty święte są zawieszone lub mogą odbywać się tylko w przypadkach szczególnych! W takiej sprawie prosimy o kontakt z ks. Norbertem.

Nauka dla rodziców przed chrztem dziecka odbywa się w naszej Parafii w PIĄTEK (przed Niedzielą Chrztu) o godz. 19:30 w sali katechetycznej nr 4. Spotkania prowadzi ks. Norbert Ostanek.

Sakrament Chrztu odbywa się w I oraz III Niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 13:00.

INFORMACJE DOT. SAKRAMENTU CHRZTU

1. Rodzice dziecka zobowiązani są aby uczestniczyć w naukach przed chrztem. Informacja dot. spotkań podana wyżej.

2. Termin chrztu podany wyżej. Na chrzest nie trzeba się zapisywać wcześniej, jeżeli ma być w w/w terminach. Jeżeli chcieliby Państwo, aby chrzest odbył się w innym terminie, prosimy o ustalenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

3. Dopiero w ostatnim tygodniu przed chrztem (najwcześniej w poniedziałek przed niedzielą chrztu) jedno z rodziców przychodzi do kancelarii parafialnej, aby spisać akt chrztu. Należy mieć ze sobą ODPIS AKTU URODZENIA z Urzędu Stanu Cywilnego (USC dla Pragi Południe mieści się w budynku Urzędu Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Grochowskiej 274) oraz informacje o rodzicach chrzestnych: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania i jeżeli nie mieszkają na terenie naszej parafii – zaświadczenie z parafii miejsca zamieszkania, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami oraz że mogą być chrzestnymi (zaświadczenia dostarczamy w dniu chrztu dziecka).

4. Chrzestnym może być osoba, która: ukończyła 16 lat, przystąpiła do sakramentu Chrztu, Eucharystii i Bierzmowania oraz jest praktykującym katolikiem i nie żyje w konkubinacie, związku cywilnym itp.

5. W dniu chrztu rodzice wraz z chrzestnymi przychodzą do zakrystii kościoła o godz. 12:40 lub wcześniej w celu podpisania dokumentów. Oddają także kartki z podpisami o odbytej spowiedzi i zaświadczenia chrzestnych mieszkających poza naszą parafią.

Tweety Papieża Franciszka