I Niedziela Adwentu (29 listopada 2020 r.)

przez | 29 listopada 2020
  1. Ojciec święty Franciszek mianował Biskupem pomocniczym naszej diecezji Ks. prał. Jacka Grzybowskiego, dotychczasowego duszpasterza młodzieży, związanego z naszą parafią przez odprawianie Mszy św. wieczornych w dolnym kościele.
  2. Rozpoczynamy Adwent. Msze święte roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. W tym roku tematem przewodnim rorat będzie osoba Jana Pawła II. Na roraty przychodzimy tradycyjnie z lampionami. Będziemy też codziennie na roratach losowali figurkę, którą zwycięzca losowania zabierze na dzień do domu i przyniesie na następne roraty. Do uczestnictwa w losowaniu szczególnie zachęcamy dzieci. W tym roku nie będzie specjalnych Mszy Św. dla dzieci po południu. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Msze roratnią rano z Rodzicami. Na każdej Mszy świętej święcimy opłatki na Wigilię. Można je nabywać w sklepiku i przy wyjściu z kościoła. W tych samych miejscach są również dostępne świece Caritas oraz książka – ostatni przed śmiercią wywiad z Ks. Piotrem Pawlukiewiczem. Zapraszamy.
  3. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy świętej. Po Mszy o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i Litania do Najświętszego Serca P. Jezus. W tym dniu dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 17.00.
  4. W Pierwszą Sobotę zachęcamy do Spowiedzi i Komunii Św. Wynagradzającej. Po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo. Do kancelarii, do czwartku włącznie, prosimy zgłaszać chorych, do których Księża pójdą z Sakramentami.
  5. Sygnalizujemy, że rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej parafii za 2 tygodnie, tj. 13.12.2020.
  6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, zarówno pierwszego jak i drugiego roku w grudniu nie odbędą się. Trzeba natomiast, aby Młodzież w ramach przygotowania uczestniczyła w roratach przynajmniej 2 razy w każdym tygodniu.
  7. Rozpoczęliśmy Msze Święte gregoriańskie za śp. Ks. prałata Adama Szkópa. Szczegółowa rozpiska godzinowa kolejnych Mszy jest wywieszona na tablicy ogłoszeń przed kościołem.