I Niedziela Wielkiego Postu (21 lutego 2021 r.)

przez | 21 lutego 2021
 1. Dzisiaj Mszy świętej o 13.00 będzie przewodniczył nasz nowy Ks. Bp. Jacek Grzybowski, który dokona aktu zawierzenia Kościoła i naszej Ojczyzny Św. Józefowi – Patronowi Roku 2021.
 2. Ten Akt Zawierzenia czynimy po każdej Mszy świętej przed obrazem Św. Józefa. Poniżej obrazu jest umieszczona skrzynka na listy do Św. Józefa. Prosimy pisać listy do Oblubieńca Maryi i Opiekuna naszego Zbawienia i Kościoła. Listy nie będą publicznie czytane, ale we wszystkich intencjach radosnych i bolesnych będą odprawione Msze Święte 19 marca i 1 maja o 18.30. Na stoliku są różne modlitwy do Świętego Józefa, można je zabrać do domu i jak najczęściej z nich korzystać.
 3. Dzisiaj o 16.00 Msza święta dla Dzieci Pierwszokomunijnych i Ich Rodziców.
 4. Natomiast o 17.00 Gorzkie Żale z procesją Eucharystyczną. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, pierwszy i drugi rocznik, mają obowiązek być na 4 Drogach krzyżowych oraz na 3 Gorzkich Żalach.
 5. Jutro, w poniedziałek, 22 lutego, Święto katedry Świętego Piotra Apostoła. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry lub konkatedry na Kamionku i tam pobożnie odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 6. W najbliższą środę, 24 lutego o godz. 19.30, zapraszamy Rodziców, Młodzież, obowiązkowo przygotowujących się do Bierzmowania, i wszystkich chętnych na spotkanie z autorką książki I dam wam serce nowe Martą Przybyła. Autorka da nam świadectwo o swoim mocnym nawróceniu, w którym spotkała Żywego Boga i Jego Miłość, a wcześniej doświadczała zła, od fascynacji satanizmem, które niszczyło w Niej
  życie Dziecka Bożego.
 7. W piątek droga krzyżowa o godz. 8.30, 17.00 z udziałem dzieci, 17.45 i 19.30 dla młodzieży.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
 9. Przypominamy, że od 7 marca niedzielna Msza święta z 19.00 zostanie przeniesiona na 19.30. W tej Mszy św. będą uczestniczyć studenci z duszpasterstwa „Arka”.
 10. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy transmisje nabożeństw z naszej świątyni w serwisie Youtube. Harmonogram transmisji dostępny jest tutaj.