IV Niedziela Adwentu (18 grudnia 2022 r.)

przez | 18 grudnia 2022
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wykorzystali adwentowe okazje do spowiedzi. Przypominamy o dojrzałym przygotowaniu do Świąt w naszych rodzinach. Zadbajmy o życie w stanie łaski uświęcającej nas i dzieci. Spowiadamy codziennie podczas rekolekcji oraz w czwartek i piątek od 18.00 do 19.30. Szczegółowy plan spowiedzi znajduje się w Kalendarzach Adwentowych. Nie odkładajmy spowiedzi na dzień Wigilii.
 2. Dzisiaj o godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe w intencji rodzin naszej parafii.
 3. Rekolekcje Adwentowe – poniedziałek, wtorek i środa Msze św. z rozważaniami rekolekcyjnymi o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Rekolekcje głosi ks. Bogusław Jaworowski – Misjonarz św. Rodziny.
 4. Msze św. roratnie dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00.
 5. Zapraszamy do zgłaszania chorych do świątecznej spowiedzi i komunii św. Zgłoszenia przyjmujemy z zakrystii i w tygodniu w kancelarii parafialnej. Chorych odwiedzimy w piątek 23 grudnia przed południem.
 6. W sobotę, 24 grudnia obchodzimy wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia nie ma Mszy św. wieczornej o 18.30. Zasiądziemy do wigilijnego stołu w naszych domach. Zachęcamy do odczytania fragmentu o narodzeniu Pańskim z Ewangelii św. Łukasza, do wspólnej modlitwy i przełamania się opłatkiem. Starajmy się też zachować zwyczaj postnej wigilii i wieczerzy.
 7. W wigilię odprawimy Msze świętą pasterską o północy. A przed pasterką o 23.30 będziemy modlić się śpiewem kolęd.
 8. W II dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 13.00 organizujemy Jubileusze Małżeńskie. Zapraszamy małżonków, którzy w tym roku przeżywali 5, 10, 15, 25 …czyli okrągłe rocznice ślubu, aby zgłosić się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 9. W minionym tygodniu zakończyliśmy przyjmowanie zaproszeń kolędowych. Przygotowujemy grafik wizyty duszpasterskiej, który niebawem opublikujemy. Kolędę rozpoczniemy 2 stycznia.
 10. Po Nowym Roku 5 stycznia (czwartek) o godz. 19.30 rozpocznie się nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych z parafii i spoza parafii.
 11. U Siostry w sklepiku, w kancelarii lub w zakrystii możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne i świece caritas.