XXVI Niedziela Zwykła (1 października 2023 r.)

przez | 1 października 2023
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Misje Parafialne. Jeszcze raz serdecznie witamy naszych Misjonarzy: ks. Bogusława Jaworowskiego i ks. Joachima Leszczynę. Niech to będzie święty czas dla całej naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Dzisiaj także rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Dzisiaj i w dni misyjne Różaniec będzie o godz. 17.00 z procesją eucharystyczną.
 3. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00, czyli ok. 19.00 będzie dodatkowa nauka tematyczna „Pogaństwo – magia – cała prawda, błogosławieństwo i przekleństwo – jak to rozumieć część I. Następnie Msza św. o 19.30, a na zakończenie dnia po tej Mszy św. uroczysty Apel Jasnogórski – przynosimy lampiony.
 4. Jutro natomiast I nauka na Mszy św. o godz. 8.00, następnie o 10.00; o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci, następnie o 17.00 Różaniec, o godz. 18.00 Msza św. z nauką misyjną; po Mszy św. Nauka Stanowa dla kobiet, o godz. 20.00 ostatnia Msza św. , a po niej Apel Jasnogórski – przynosimy lampiony.
 5. W tym miesiącu ze względu na Misje Święte nie będzie Mszy św. zbiorowej za zmarłych.
 6. Spowiedź dla dzieci w związku z I piątkiem m-ca od godz. 17.00, a na zakończenie Nabożeństwa Różańcowego będzie udzielona dzieciom Komunia św.
 7. W przyszłą niedzielę 8 października po głównej Mszy św. o godz. 13.00 udamy się pod Krzyż Misyjny naszymi krzyżami i odnowimy nasze przyrzeczenia na Krzyż święty.
 8. Po zakończeniu uroczystości pod Krzyżem zapraszamy na wspólne biesiadowanie. Zapraszamy na grochówkę, kurczaki z grilla, kanapki ze smalcem i ogórkiem, ciasto, kawę, herbatę. Będzie nam towarzyszył zespół muzyczno-wokalny Bene. A po ostatniej Mszy św., czyli ok. 20.30 zapraszamy na taneczne świętowanie.
 9. W związku z tym prosimy o pomoc w organizacji:
  • Panie o ciasto w sobotę lub w niedzielę oraz pomoc w nalewaniu grochówki, wydawaniu kanapek w niedzielę. Zgłoszenia do ks. Piotra – odpowiedzialnego za stronę kulinarną;
  • Panów o pomoc w ustawieniu sceny i stolików oraz krzeseł – spotkanie w sobotę o godz. 10.00;
  • Młodzież w niedzielę do krojenia ciasta i wydawania kawy i herbaty.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na 3-dniową pielgrzymkę na Podkarpacie w dniach 20-22 października. W programie m.in. Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Łańcut, Markowa, Jarosław i inne.