Niedziela Miłosierdzia Bożego (07 kwietnia 2024 r.)

przez | 7 kwietnia 2024
 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 uroczyste Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.15.
 2. Dzisiaj po Nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia odbędzie się świąteczne spotkanie Kół Żywego Różańca.
 3. Jutro o godz. 9.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych z naszych rodzin. Kartki z imionami przynosimy do zakrystii przed Mszą św.
 4. Na jutro została przeniesiona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 5. Jutro w naszej katedrze św. Michała Arch. I św. Floriana o godz. 18.00 będzie odprawiona Uroczysta Msza św. w int. naszej diecezji i nowo powstających Rad Parafialnych. Po Mszy św. odbędzie się promulgowanie przez Ordynariusza ks. Bpa Romualda Statutów Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych.
 6. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia przypada Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Podobnie jak rok temu każdy przy wyjściu z kościoła będzie mógł wylosować dla siebie pokrzepiający cytat biblijny. Dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy do dolnego kościoła na wielkie warsztaty biblijne. Naszym motywem przewodnim będzie budowanie Arki Noego. Do jej zbudowania przyda się każdy mały i duży talent. Dzieci z mamusiami zapraszamy do stoisk plastycznych: modele zwierząt będziemy lepić z plasteliny, wycinać, kleić i składać z papieru, tworzyć z pomponów i filcu. Tradycyjnie każdy znajdzie coś dla siebie.
 7. Również w przyszłą niedzielę organizowany jest w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Wymarsz z Placu Zamkowego o godz. 12.30.
 8. Przypominamy o nocnej adoracji z piątku na sobotę w kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 9. Od tej niedzieli adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu będzie możliwa podobnie jak w dni powszednie od godz. 7.00 do 18.00.
 10. Od przyszłej niedzieli młodzież zaprasza do kawiarenki.
 11. Przy wyjściu z kościoła dostępne są tygodniki katolickie a wśród nich nasz diecezjalny tygodnik: Idziemy. Zapraszamy do lektury.
 12. Bożemu Miłosierdziu powierzajmy zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian. Wieczny odpoczynek…