NIEDZIELA PALMOWA

przez | 5 kwietnia 2020
 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa zwana Niedzielą Męki Pańskiej wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wjechał do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Pochylmy się sercem nad tajemnicą Męki i śmierci Chrystusa.
 2. Plan Nabożeństw Triduum Paschalnego:
 3. Wielki Czwartek. Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 1830 przy zamkniętych drzwiach. Dostępna ona będzie wyłącznie poprzez transmisję na żywo na     stronie internetowej parafii. Informujemy, że w tej Mszy świętej uczestniczyć będą wyłącznie osoby, które mają zamówioną intencję. Te osoby będą weryfikowane, zgodnie z zaleceniami Kurii.
 4. Wielki Piątek. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w górnym kościele od godzin porannych do godz. 1730. O godz. 1730 drzwi od kościoła zostaną zamknięte. Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża rozpocznie się o godz. 1830 będzie sprawowana przy drzwiach zamkniętych. Dostępna ona będzie wyłącznie poprzez transmisję na żywo na stronie internetowej parafii.
 5. W Wielką Sobotę nie będzie poświeceni pokarmów. Poświęcenia należy dokonać samemu w niedzielny poranek, przy śniadaniu wielkanocnym, za pomocą formuły podanej na stronie parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się kościele od godzin porannych do godz. 1800. Nie będzie Grobu Pańskiego, Najświętszy Sakrament będzie wystawiony na Ołtarzu. O godz. 1800 drzwi od kościoła zostaną zamknięte. W czasie Adoracji będzie możliwość nabycia buteleczek z wodą święconą w zakrystii. Wigilia Paschalna Zmartwychwstania będzie sprawowana o godz. 1900 odbędzie się przy drzwiach zamkniętych. Dostępna będzie wyłącznie poprzez transmisję na żywo na stronie internetowej parafii. Informujemy, że w tej Mszy świętej uczestniczyć będą wyłącznie osoby, które mają zamówioną intencję. Te osoby będą weryfikowane, zgodnie z zaleceniami Kurii.
 6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Pierwsza Msza święta zamiast Procesji Rezurekcyjnej o godz. 600. Dostępna ona będzie poprzez transmisję na żywo na stronie internetowej parafii o godz. 600. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy o godz. 700. Prosimy o zachowanie wszelkich zasad wymaganych na kwarantannie w trakcie obecności na Mszach świętych w Niedzielę Zmartwychwstania!
 7. Dziś Msze św. sprawowane są tylko w dolnym Kościele o godzinie 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800, 1900, 1930. Do środy włącznie Msze św. będą odprawiane w dolnym kościele.
 8. W związku z pandemią Coronovirusa zostaje odwołane w naszej Parafii, dzisiejsze Nabożeństwo Gorzkich Żali.
 9. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy od godz. 1100 do 1200 i popołudniu od 1700  do 1800. W Triduum Paschalne kancelaria nieczynna.
 10. W tym tygodniu od poniedziałku do środy będzie można skorzystać z Sakramentu Spowiedzi w godzinach od 1000 do 1200 i od 1500 do 1800 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu i na każdej Mszy św. W Wielki Czwartek nie będzie Sakramentu Pojednania. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę spowiadamy w godzinach od 1000 do 1200 i od 1500 do 1730 w górnym kościele.
 11. Związku z zaistniałą sytuacją prawdopodobnie zmieni się data i forma I-szej Komunii św. dzieci. Czekam na wytyczne Księdza Biskupa i wtedy podjęte zostaną odpowiednie decyzje o których poinformujemy w późniejszym terminie. 
 12. Składamy Serdeczne Bóg Zapłać Parafianom, które osobiście a także przed konto parafialne składają swoje ofiary na kościół w tym czasie epidemii. Jeśli są osoby, które pragną złożyć swoją ofiarę na kościół mogą dokonać poprzez konto bankowe naszej parafii przekazem. Numer konta dostępny jest na stornie internetowej parafii. Tytułem „ofiara na kościół”
 13. Nie ma w dniu jutrzejszym Mszy św. zbiorowej za zmarłych.