V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

przez | 28 marca 2020
  1. Dziś Msze św. sprawowane są tylko w dolnym Kościele o godzinie 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800, 1900, 1930. Nie ma Mszy  św. dziś i w najbliższym tygodniu w górnym kościele.
  2. W poniedziałek rozpoczęliśmy prace związane malowaniem naszej świątyni – górnego kościoła.
  3. W związku z pandemią Coronovirusa zostają odwołane w naszej Parafii, Niedzielne Nabożeństwa Gorzkich Żali, Piątkowe Drogi Krzyżowe.
  4. Kancelaria Parafialna będzie czynna w dni powszednie od godz. 1100 do 1200 i popołudniu od 1700  do 1800.
  5. Izolacja jest kluczowa dla złagodzenia skutków obecnej epidemii. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Prosimy o skrupulatne przestrzeganie przyjętych przez nas, a przez wszystkich już poznanych, zasad bezpieczeństwa. W celebracjach liturgicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Zatem, zgodnie z zarządzeniem naszego Biskupa, zapraszamy przede wszystkim osoby, które poprosiły o odprawienie danej mszy św. w ich intencji. Mają one pierwszeństwo. Nie iść do kościoła w tym trudnym czasie to również wyraz naszej odpowiedzialności i miłości bliźniego. Komunia duchowa daje nam takie same łaski, jak komunia sakramentalna.
  6. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski dla naszych rodzin, Ojczyzny i świata.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z panującą epidemia  nie będzie w pierwszą sobotę miesiąca wyjazdu do chorych, aby uniknąć zarażenia osób najbardziej wrażliwych, chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy po ustąpieniu epidemii.
  8. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, tego dnia w czasie Mszy św. nie będzie obrzędu poświęcenia palem, są to wytyczne związane z panującą epidemią.