UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

przez | 30 maja 2020
 1. Dziś o godz. 1700 ostanie w tym roku Nabożeństwo Majowe  – zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dzisiejsza Uroczystością kończymy Okres Wielkanocny, to ostatni dzień Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej wypływającej z przykazań kościelnych.
 2. Kancelaria Parafialna czynna w tygodniu od godz. 1100 do 1200 i popołudniu od 1700 do 1800.
 3. Jutro 1 czerwca, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę o godz. 1700 nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 4. Jutro, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 1000, także jutro o godz. 900, Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. Tego dnia obchodzą swoje święto dzieci. Módlmy się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 5. Informujemy, że od 30 maja zostały zniesione limity co do liczby wiernych w kościele. Warto jednak pamiętać o konieczności zachowania dystansu 2 metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa. Zachęcamy was kochani do powrotu do naszych świątyń i odważniejszego korzystania z parafialnej posługi sakramentalnej.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca 4 czerwca Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołania do Kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano na Mszach św. i po południu od godz. 1630. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 1700.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia odbędzie się też zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 9. Pierwsza sobota miesiąca. W związku z panującą epidemia  nie będzie w pierwszą sobotę miesiąca wyjazdu do chorych. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy po ustąpieniu epidemii.
 10. Kontynuujemy Peregrynacje Kopii Obrazu M.B. do domów naszych Rodzin. Zabieramy obraz po Mszy św. o godz. 1830 i przynosimy na drugi dzień do kościoła przed Mszą św. o godz. 1830. Chętnych prosimy o kontakt z księdzem w zakrystii.
 11. Zapraszamy codziennie w tygodniu do modlitwy różańcowej o godz. 830 w naszym kościele w intencji ustania pandemii Koronavirusa.
 12. Składamy Serdeczne Bóg zapłać Parafianom, którzy osobiście, a także przez konto parafialne składają swoje ofiary na kościół w tym czasie epidemii. Jeśli są osoby, które pragną złożyć swoją ofiarę na kościół mogą dokonać to poprzez konto bankowe naszej parafii przekazem bankowym. Numer konta dostępny jest na stornie internetowej parafii. Tytułem „ofiara na kościół”. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców.