XXII Niedziela Zwykła (3 września 2023 r.)

przez | 3 września 2023
 1. W sierpniu pożegnaliśmy dwie Siostry, które wiele lat posługiwały w naszej parafii. Decyzją władzy zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Św. Siostra Akwina pracująca w kancelarii została przeniesiona do Lublina, a Siostra Christella, zajmująca się wystrojem Kościoła, została skierowana do Krakowa. Obydwu Siostrom składamy serdeczne podziękowania za wieloletnią ofiarną służbę i życzymy Błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask na nowych placówkach.
 2. Przybyła do nas Siostra Violetta, która będzie zajmowała się wystrojem naszej świątyni. Serdecznie witamy i życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie Panów z Totus Tuus w Sali nr 3 – obecność obowiązkowa.
 4. Spotkanie Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
 5. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe. Modlić się będziemy modlić się w int. dzieci i młodzieży oraz nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny, a także w int. Misji św., które rozpoczną się w naszej parafii 1 października.
 6. W związku z Misjami, prosimy aby zabrać do domu program szczegółowy tego wydarzenia. Zaproszenia wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła.
 7. Jutro, w I poniedziałek miesiąca Msza św. za zmarłych z naszych rodzin o godz. 9.00. Intencje możemy składać w zakrystii przed Mszą św.
 8. W czwartek 7 września o godz. 19.30 rozpoczynamy kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Zbiórka przy figurze Matki Bożej, następnie przejdziemy do Sali nr 4.
 9. Od poniedziałku 18 września będzie dostępna księga intencji na rok 2024.
 10. Prosimy, aby listy do Pana Boga w kapsułkach dostarczyć najpóźniej do 17 września. Kto pragnie jeszcze napisać taki list, który będzie umieszczony w podstawie monstrancji, może zgłosić się do ks. Proboszcza.
 11. Informujemy, że ze względów personalnych od września Msze święte niedzielne będą sprawowane tylko w górnym kościele.
 12. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszki na Ośrodek Adopcyjny, który prowadzi nasza diecezja.