II Niedziela Adwentu (10 grudnia 2023 r.)

przez | 10 grudnia 2023
 1. Dzisiaj Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Michał Dziedzic – duszpasterz młodzieży naszej diecezji. Nauki będą głoszone na Mszach św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Dzieci w tych dniach na Roraty przychodzą o godz. 17.00.
 2. Dzisiaj po Mszy św. Warsztaty dekorowania ozdób świątecznych dla dzieci z rodzicami (szczegóły z kartki).
 3. Dzisiaj o 17.15 Nabożeństwo Różańcowe w intencji kobiet oczekujących potomstwa.
 4. W najbliższy wtorek 12 grudnia o godz. 19.30 w dolnym kościele zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Couderq autorką powieści historycznej „Ostatni wysłannik dynastii Ming: Słońce, Księżyc i Krzyż”. Podczas spotkania autorka przybliży postać bohatera książki, o. Michała Boyma, XVII wiecznego polskiego jezuity i misjonarza znanego w Chinach jako „Polski Marco Polo”. Serdecznie zapraszamy.
 5. W najbliższy piątek 15 grudnia o godz. 19.30 w Sali nr 4 drugie spotkanie „Przystanek Rodzina” z prof. Witoldem Starnawskim. Zapraszamy.
 6. Zapraszamy panów w sobotę 16 grudnia o godz. 10.00 do pomocy przy ustawianiu choinek.
 7. Również w sobotę16 grudnia o godz. 15.00 w naszym Seminarium Duchownym klerycy wystawiają sztukę teatralną z przesłaniem dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mamy 50 wejściówek. Zapisy dla chętnych w zakrystii lub w kancelarii.
 8. Możemy zaopatrywać się w poświęcone opłatki i świece caritas na stół wigilijny u s. Filipiny w sklepiku.
 9. W II dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia na Mszy św. o godz. 13.00 organizujemy Jubileusze Małżeńskie dla małżonków, którzy w mijającym roku obchodzili okrągłe jubileusze 5,10,15…lat małżeństwa. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 10. W styczniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Osoby, które w ubiegłym roku zgłosiły chęć przyjęcia księdza, nie muszą robić tego ponownie. Nowi parafianie oraz osoby, które chciałyby zaprosić księdza, proszone są o przesłanie zgłoszenia przy pomocy formularza na naszej stronie internetowej lub przez wypełnienie formularza, który jest dostępny w zakrystii lub kancelarii. Zgłoszenia prosimy kierować do 17 grudnia.
 11. Przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiarę do puszki na pomoc Kościołowi na wschodzie.