II Niedziela Adwentu (4 grudnia 2022 r.)

przez | 4 grudnia 2022
 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie Panów z Totus Tuus.
 2. Natomiast o godz. 16.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w kaplicy Matki Bożej.
 3. Dzisiaj o godz. 17.15 Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją z racji I niedzieli m-ca.
 4. Zachęcamy wszystkich, szczególnie całe rodziny, do uczestnictwa w mszach św. roratnich, które odprawiane są o g. 6.30.
 5. W czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30 Roraty, 7.30; 8.00; 9.00; 13.00 i 18.30. Tego dnia od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu – Godzina Łaski. Msza święta o 13.00 będzie sprawowana w intencjach zbiorowych. Podczas wieczornej mszy świętej o 18.30 będziemy modlić się za rodziny oczekujące i starające się o potomstwo. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Stanisława Papczyńskiego.
 6. Dzisiaj od 9.30 zapraszamy do naszej kawiarenki. Zapraszamy także osoby chętne do pomocy i współpracy.
 7. W dwie kolejne soboty 10 i 17 grudnia na godz. 9.30 zapraszamy panów, którzy chcieliby pomóc w montażu szopki bożonarodzeniowej i ustawianiu choinek w kościele. Zbiórka przy figurze Matki Bożej.
 8. Przypominamy, że w tym roku z wizytą duszpasterską (kolędą) udamy się do tych spośród Was, którzy wcześniej nas zaproszą. Formularze możemy składać do 11 grudnia w zakrystii oraz kancelarii parafialnej lub wysłać poprzez stronę internetową parafii. Prosimy również, by zatroszczyć się o osoby starsze i te które nie wychodzą z domu a wiemy, że chciałyby przyjąć księdza po kolędzie.
 9. U Siostry w sklepiku, w kancelarii lub w zakrystii możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne i świece caritas.
 10. W najbliższą niedzielę odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych prowadzony przez nasze Skautki Europy. Celem kiermaszu jest wsparcie Martyny Cabanek – Harcerki z wrocławskiego hufca Skautów Europy. Stwierdzono u Niej złośliwy nowotwór żołądka.
 11. Również dzieci i młodzież z Fundacji Arka będą przez najbliższe dwie niedziele prowadzili kiermasz ozdób świątecznych.
 12. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem dla etapu kontynentalnego Synodu o Synodalności i udzielenie odpowiedzi na 6 pytań. Odpowiedzi wysyłamy na adres: synod@diecezja.waw.pl do 15 grudnia. Dokument jest dostępny na stronie naszej diecezji: diecezja.waw.pl