II Niedziela Adwentu (6 grudnia 2020 r.)

przez | 6 grudnia 2020
 1. Dzisiaj gościmy Ks. Andrzeja Jakubaszka, proboszcza parafii Św. Rity, który głosi Słowo Boże. Bóg zapłać wszystkim za ofiary na tacę, które są przeznaczone na budowę nowego kościoła Św. Rity.
 2. Spotkanie kółek różańcowych w kaplicy o godz. 16.45. Zapraszamy też osoby, które chciałyby dołączyć do Wspólnoty różańcowej, kobiety i mężczyzn. Nabożeństwo adoracyjne z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca o godz. 17.30.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi w potrzebie.
 4. Msze święte roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Na roraty przychodzimy tradycyjnie z lampionami. W tym roku nie ma specjalnych Mszy świętych roratnich dla dzieci po południu. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Msze z Rodzicami rano. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zobowiązujemy do uczestnictwa w roratach 2 razy w każdym tygodniu. Poświęcone opłatki można nabywać w sklepiku. Również tam dostępne są świece Caritas oraz sianko pod obrus na stół wigilijny i książka – ostatni przed śmiercią wywiad z Ks. Piotrem Pawlukiewiczem. Zapraszamy.
 5. Przypominamy o Mszy Świętej zbiorowej za zmarłych o godz. 9.00 w poniedziałek. Intencje można składać w zakrystii.
 6. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte jak w dni powszednie.
 7. Mężczyzn chętnych do pomocy przy obsadzaniu choinek i ustawianiu konstrukcji szopki bożonarodzeniowej zapraszamy w sobotę 12 grudnia o godz. 9.00 na plac kościelny.
 8. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Rekolekcje poprowadzi Ks. Mariusz Zieliński – wikariusz z katedry.
 9. W niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia, organizujemy Jubileusze Małżeńskie. Małżeństwa, które w kończącym się roku 2020 obchodziły okrągłą rocznicę ślubu: 5, 10, 15, 20, 25 itd. prosimy o zgłoszenie swoich imion w zakrystii lub kancelarii. Na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się za Jubilatów.
 10. W tym roku, ze względu na pandemię, wizyta duszpasterska będzie wyglądała inaczej. Po Nowym Roku będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic, kamienic i bloków, na Msze święte na godz. 18.30 w wyznaczone dni. Msze będą sprawowane w intencji zaproszonych mieszkańców i będą połączone z błogosławieństwem kolędowym. Dokładny plan i terminy są w przygotowaniu i podamy je niebawem.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Osobom związanym z naszą wspólnotą za życzliwą troskę o sprawy materialne naszej parafii. Czas jest trudny dla wszystkich. Zima generuje bardzo wysokie opłaty – zwłaszcza ogrzewanie. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i przelewy bankowe na konto, które znajduje się na stronie naszej parafii. Podobnie jak czynił to śp. Ks. Adam, ja również proszę aby w przyszłą niedzielę taca była przeznaczona na ogrzewanie świątyni i domu parafialnego.