II Niedziela Adwentu

przez | 8 grudnia 2019
 1. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 1130 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. Zapraszamy dzieci i ich rodziców
 2. We wtorek o godz. 1930 kolejne spotkanie biblijne dla dorosłych. Temat spotkania „Jan Chrzciciel” Ks. Paweł zaprasza.
 3. Spotkanie dla rodziców, dzieci klas trzecich z ks. Emilem odbędzie się we wtorek 10 grudnia o godz. 1930 w dolnym kościele.
 4. Za tydzień w niedzielę 15 grudnia o godz. 1600 Msza św. dla dzieci komunijnych o godz. 1600.
 5. Do Adwentowego kosza przyjmujemy produkty żywnościowe dla biedniejszych naszych parafian. Z góry składamy serdeczne podziękowania ofiarodawcom.
 6. Przyjmujemy zapisy osób i rodzin, które pragną gościć w swoich domach małą kopię obrazu MB. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem jest zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Za złożone ofiary, a także osobom kwestującym składamy Bóg zapłać.
 8. W kiosku parafialnym można nabywać świece Caritas, a także poświęcone opłatki na stół Wigilijny. Świece mają wyznaczoną cenę, za opłatki składamy ofiarę dobrowolną. Opłatki można także nabyć w zakrystii i kancelarii.
 9. Bielanki w  niedziele Adwentu rozprowadzać będą ozdoby świąteczne, zrobione własnoręcznie. Dochód przeznaczony na dofinansowanie planowanej pielgrzymki.
 10. Młodzież z oazy w każdą Niedziele Adwentu do południa będzie rozprowadzać sianko oraz własnej roboty świąteczne pierniczki. Dochód przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu rekolekcyjnego dla młodzieży z naszej parafii.
 11. W następną Niedzielę 15 grudnia ofiary złożone na tacę przeznaczone są na budowę kościoła św. Rity.
 12. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii lub kancelarii osób chorych z naszej parafii, których księża nie odwiedzają w pierwsze soboty miesiąca, a które chciałby się wyspowiadać i przejąć Komunię św. przed świętami Bożego Narodzenia. Księża udadzą się do chorych 23 grudnia przed południem.
 13. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Dziś nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy Św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne o godz. 630– Roraty, 800, 900, i 1000, po południu o godz. 1700 zapraszamy dzieci i o 1830 nauka dla  dorosłych. Spowiedź podczas Mszy Św. z naukami rekolekcyjnymi.
 14. Rekolekcje dla młodzieży akademickiej rozpoczynamy w środę o godz. 1930 w górnym kościele i trwać będą do piątku włącznie. Prowadzić będzie o. Adam Szustak – dominikanin.
 15. W czasie trwania rekolekcji parafialnych kolęda zostaje zawieszona. kolędę wznowimy w czwartek 12 grudnia. Składamy serdeczne podziękowania Rodzinom, które przyjęły księży po kolędzie za serdeczne i miłe przyjęcie. Dziękujemy też za ofiary złożone, przeznaczone na malowanie kościoła. Bóg zapłać. Program kolędy.
 16. W czasie rekolekcji kancelaria czynna dopiero od godz. 1100. Po południu od 1600-1800.