III Niedziela Adwentu (12 grudnia 2021 r.)

przez | 12 grudnia 2021
  1. Dzisiaj o 17.15 Nabożeństwo Różańcowe w intencji kobiet oczekujących potomstwa. Możemy zaopatrzyć się w świece Caritas i opłatki na stół wigilijny. Rekolekcje akademickie z Ks. Dominikiem Chmielewskim w niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 19.30.
  2. W najbliższy czwartek, 16 grudnia, kolejna konferencja dla Rodziców Dzieci I Komunijnych w dolnym kościele o 10.00 i 19.30 – do wyboru. Panowie chętni do ustawienia choinek proszeni są o pomoc w sobotę, 18.12, na godz. 9.00.
  3. Za tydzień, w niedzielę, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne, w poniedziałek, wtorek i środę, będą głoszone na Mszach św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 18.30 i 19.30. Rekolekcje poprowadzi Ks. Konrad Biskup – prefekt naszego Seminarium Duchownego.
  4. Sygnalizujemy, że w tym roku także nie będzie domowej wizyty duszpasterskiej. Po nowym roku będziemy zapraszać poszczególne ulice na Msze Święte kolędowe w intencji mieszkańców. Terminy tych Mszy św. kolędowych podamy niebawem.
  5. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia o 13.00 organizujemy Jubileusze Małżeńskie dla małżonków, którzy w kończącym się roku 2021 obchodzili okrągłą rocznicę ślubu: 5, 10, 15, 20, 25 itd. Prosimy zgłaszać imiona małżonków w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii został powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.