III Niedziela Adwentu (13 grudnia 2020 r.)

przez | 13 grudnia 2020
  1. W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
  2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Rekolekcje poprowadzi Ks. Mariusz Zieliński.
  3. Msze święte roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. W tym roku nie ma specjalnych Mszy świętych roratnich dla dzieci po południu. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Msze z Rodzicami rano. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zobowiązujemy do uczestnictwa w roratach 2 razy w każdym tygodniu. Poświęcone opłatki można nabywać w sklepiku. Również tam dostępne są świece Caritas oraz sianko pod obrus na stół wigilijny. Zapraszamy.
  4. Okazją do Spowiedzi przed Świętami są rekolekcje. Będzie też dodatkowa możliwość Spowiedzi w najbliższą sobotę od godz. 9.00 do 19.00. Przez cały dzień będziemy dyżurować w konfesjonale. Zapraszamy.
  5. W niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia, organizujemy Jubileusze Małżeńskie. Małżeństwa, które w kończącym się roku 2020 obchodziły okrągłą rocznicę ślubu: 5, 10, 15, 20, 25 itd. prosimy o zgłoszenie swoich imion w zakrystii lub kancelarii. Na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się za Jubilatów.
  6. Wizyta duszpasterska. Po Nowym Roku będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic, kamienic i bloków, na Msze święte na godz. 18.30 w wyznaczone dni. Msze będą sprawowane w intencji zaproszonych mieszkańców i będą połączone z błogosławieństwem kolędowym. Dokładny plan i terminy są w przygotowaniu i podamy je niebawem.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Osobom związanym z naszą wspólnotą za życzliwą troskę o sprawy materialne naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i przelewy bankowe na konto. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie świątyni i domu parafialnego.