Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

przez | 21 kwietnia 2019
  1. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania liturgii Triduum Paschalnego, Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego i Niedzieli Wielkanocnej składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy Św. studenckiej o godz. 19.30.
  3. Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny, będą przeznaczone na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  4. Z racji Świąt Wielkanocnych nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.
  5. We wtorek dnia 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
  6. W niedzielę Palmową zebrano do puszek na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego pięć tysięcy złotych. Ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy za dar serca. Dziękujemy Paniom z Kółek Różańcowych i Panom Totus Tuus za trud kwestowania.
  7. W następną niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją.
  8. Duszpasterstwo Akademickie Arka zaprasza tego dnia na spotkanie z p.dr Ewą Czaczkowską i na prelekcję pt. „Miłosierdzie jest kwiatem miłością. Siostra Faustyna o Bożym Miłosierdziu”. Zapraszamy do dolnego kościoła po Mszy Św. o godz. 19.30.
  9. W sobotę dnia 27 kwietnia o godz. 16.00 do dolnego kościoła zapraszamy na koncert p.Lecha Makowieckiego. Koncert sponsorowany przez p. Burmistrza Tomasza Kucharskiego i Centrum Promocji Kultury z ul. Podskarbińskiej. Serdeczne podziękowania.

Jezus Chrystus Zmartwychwstał, Żyje i jest wśród nas obecny. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą okazją do odnowienia naszej wiary i nadziei. Niech będą czasem, w którym odżywa nadzieja i pokój, niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas siłą i optymizmem do patrzenia w nowe jutro.