PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

przez | 13 kwietnia 2020
  1. W dniu wczorajszym w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego odszedł do Domu Pana Śp. Ks. Mirosław Dec, który w latach 2009-2018 był Wikariuszem naszej Parafii. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Mirosławie prosząc dla niego o łaskę Nieba.
  2. W związku z pandemią Coronovirusa zostaje odwołane dziś Nabożeństwo Adoracyjne o godz. 1700.
  3. W trosce o zdrowie i życie wobec pandemii przypominamy o udzielonej dyspensie (obowiązującej do odwołania) od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach św. Zachęcamy wszystkich do przeżywania Eucharystii  w duchowej jedności z Kościołem za pośrednictwem mediów.
  4. Dziś poniedziałek drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego, porządek mszy świętych, niedzielny: kościół górny 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800, 1900, kościół dolny 930, 1100, 1230 nie będzie też Mszy św. studenckiej w dolnym kościele o godz. 1930. Przez cały tydzień obchodzimy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W najbliższą niedzielę Wielkanocną przypada święto Miłosierdzia Bożego – dzień wielkiej łaski dla Świata i dla każdego, kto w tym dniu w stanie łaski uświęcającej przystąpi do zdroju Miłosierdzia Bożego. Trwajmy na modlitwie Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
  6. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu od wtorku do piątku od godz. 1100 do 1200 i popołudniu od 1700 do 1800.
  7. Składamy Serdeczne Bóg Zapłać Parafianom, które osobiście, a także przed konto parafialne składają swoje ofiary na kościół w tym czasie epidemii. Jeśli są osoby, które pragną złożyć swoją ofiarę na kościół mogą dokonać poprzez konto bankowe naszej parafii przekazem. Numer konta dostępny jest na stornie internetowej parafii. Tytułem „ofiara na kościół”. Zapewniamy Was o naszej modlitwie.
  8. Polecamy prasę katolicką. W sposób szczególny polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” można go nabyć w formie elektronicznej ze strony internetowej www.idziemy.pl, W formie papierowej polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i inne, prasa znajduję się na stolikach za ławkami.