NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

przez | 19 kwietnia 2020
  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, po przerwie świątecznej dziś o godz. 1930 Msza św. studencka w dolnym kościele.   
  2. W związku z pandemią Coronovirusa zostaje odwołana dziś o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo  Adoracyjne o godz. 1700.
  3. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 1100 do 1200 i popołudniu od 1700do 1800.
  4. Zgodnie z rozporządzeniem Władz Państwowych i komunikatem Ks. Biskupa Ordynariusza od 20 kwietnia tj. dnia jutrzejszego w kościele w czasie sprawowania liturgii może przebywać 1 osoba na 152 metrów kw powierzchni kościoła. Powierzchnia naszej świątyni wynosi: kościół górny 1261 m2  to się równa obecności na liturgii do 85 osób, kościół dolny 500 m2 uczestnictwo do 33 osób. Przypominamy też o obowiązku zakrywania twarzy (ust i nosa) maseczką obowiązek dotyczy wszystkich uczestniczących w liturgii w kościele, zwolniony jest tylko kapłan sprawujący sakramenty.
  5. Ogłoszenie dotyczące Uroczystości I-szej Komunii św. dzieci ze SP nr 72 będą miały uroczystość I-szej Komunii w dniu 20 września br., dzieci ze SP nr 141 będą miały uroczystość Komunii w dniu 27 września br. Jeśli są rodziny, których dzieci chcą przystąpić wcześniej do I-szej Komunii św., prosimy indywidualnie zgłaszać się w celu ustalenia terminu. Uroczystość I-szej Komunii św. nie może odbyć się wcześniej jak dopiero po powrocie z kwarantanny i rozpoczęciu zajęć lekcyjnych w szkołach.
  6. Niestety, z powodu epidemii i niepewnej do przewidzenia przyszłości, zmuszeni jesteśmy odwołać planowaną na maj/czerwiec pielgrzymkę do Ludbregu i Medugorje. W sprawie zwrotu wpłaconych zaliczek prosimy o kontakt z ks. Norbertem w kancelarii w poniedziałek i wtorek. Jeśli sytuacja się ustabilizuję pielgrzymka będzie ponownie planowana jesienią tego roku o czym będziemy informować w późniejszym czasie.
  7. Składamy Serdeczne Bóg zapłać Parafianom, które osobiście, a także przed konto parafialne składają swoje ofiary na kościół w tym czasie epidemii. Jeśli są osoby, które pragną złożyć swoją ofiarę na kościół mogą dokonać poprzez konto bankowe naszej parafii przekazem. Numer konta dostępny jest na stornie internetowej parafii. Tytułem „ofiara na kościół”. Zapewniamy Was o naszej modlitwie.
  8. Polecamy prasę katolicką. W sposób szczególny polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” można go nabyć w formie elektronicznej ze strony internetowej www.idziemy.pl,