XVII Niedziela Zwykła (30 lipca 2023 r.)

przez | 30 lipca 2023
  1. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinie „W” (o 17.00) zatrzymajmy się na chwilę, by oddać hołd Powstańcom. O tej godzinie w kościołach zabiją dzwony. Podczas wieczornej mszy świętej o godz. 18.30 będziemy modlić się za poległych i zmarłych powstańców. O godz. 20.30 na Placu Piłsudskiego odbędzie się wspólny śpiew pieśni powstańczych.
  2. We środę, 2 sierpnia, obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Tego dnia można w kościołach parafialnych uzyskać odpust zupełny. Trzeba nawiedzić Kościół i tam pobożnie odmówić modlitwę: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek spowiedź rano podczas mszy świętych a po południu od godziny 18.00. Dnia 5 sierpnia pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego.
  5. Przy wyjściu z kościoła dostępne są tygodniki katolickie, w tym nasz diecezjalny tygodnik: Idziemy. A w nim o Światowych Dniach Młodzieży, które właśnie się rozpoczynają w Portugalii, o Sienie oczami wieszcza Herberta, o Powstaniu Warszawskim, o filmie Bagno, który niedawno ukazał się w Internecie. Bardzo ciekawa lektura, zachęcamy do czytania.
  6. Polecajmy zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, szczególnie śp.: Ks. Jana Flazińskiego – budowniczego naszego kościoła, Ks. Adama Szkópa, proboszcza, Ks. Mirosława Deca. Wieczny odpoczynek…