XXVIII – Niedziela Zwykła 13.10.2019

przez | 12 października 2019
 1. Dziś o godz. 1700  odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, wspólnie odmówimy różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy.
 2. Dziś w całej naszej Ojczyźnie przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie chodźmy” W tym dniu po Mszach św. przed kościołem będą rozprowadzane kremówki papieskie. Dochód przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dzieci i młodzieży z naszej parafii. Jak co roku po Mszy św. jest także organizowana  zbiórka do puszek na stypendia Papieskie dla Młodzieży z ubogich rodzin.
 3. Trwa miesiąc Październik – Miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa Różańca św. w naszej parafii są w następujących godzinach w dni powszednie o godz. 830 i 1745. W niedziele o godz. 1700. Dzieci zapraszamy do modlitwy różańcowej we wtorki i czwartki o godz. 1700.
 4. Dziś w niedziele 13 października o godz. 1100 spotkanie Czcicieli Ducha Św.
 5. Dziś w naszym kraju  wybory parlamentarne, pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.
 6. Spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek 15 października o godz. 1930. Natomiast Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i rodziców w niedzielę 20 października o godz. 1600.
 7. Od dnia dzisiejszego przyjmujemy na wypominki za dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne, jednorazowe 1 i 2 listopada i Msze św. zbiorowe 2 i 4 listopada. Kartki do zapisania osób zmarłych są na stoliku za ławkami. Wypominki wypisane na składamy do księży w zakrystii lub kancelarii.
 8. W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia osób dorosłych, którzy z jakiś względów nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, a chcieliby to uczynić i podjąć odpowiednie do tego przygotowanie. Zapraszamy.
 9. Trwa peregrynacja małej kopi obrazu Matki Bożej w rodzinach naszej parafii. Rodziny, czy tez osoby samotne, które pragną gościć w swoich domach obraz MB prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii w celu ustalenia daty. Rodzinom i osobom, które już gościły obraz MB w swoich domach bardzo dziękujemy za świadectwo wiary i miłości do Świętej Ikony.
 10. W dniu 20 października 2019 r. o godz. 1900 Msza św. dla Bierzmowanych II roku, po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 11. Duszpasterstwo Akademickie ARKA zaprasza w niedzielę 20 października na spotkanie z dziennikarzem i publicystą katolickim Grzegorzem Górnym i prelekcje: „ Kościół dziś – zadania i wyzwania”. Spotkanie o godz. 2030  – dolny kościół. Zapraszamy !