XXX Niedziela Zwykła

przez | 27 października 2019
 1. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy o godz. 830 i 1745. Dzieci zapraszamy do modlitwy różańcowej we wtorek i czwartek o godz. 1700.
 2. W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia dorosłych, którzy z jakiś względów nie przystąpili do sakramentu bierzmowania a chcieliby to uczynić i podjąć odpowiednie  do tego przygotowanie. Zapraszamy.
 3. Trwa peregrynacja małej kopi  obrazu Matki Bożej w rodzinach naszej parafii. Rodziny, czy tez osoby samotne, które pragną gościć w swoich domach obraz MB. prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii w celu ustalenia daty. Rodzinom i osobom, które już gościły obraz MB w swoich domach bardzo dziękujemy za świadectwo wiary i miłości do Świętej Ikony.
 4. Przyjmujemy na wypominki za dusza naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne, Jednorazowe 1 i 2 listopada i Msze Św. zbiorowe 2 i 4 listopada. Stosowne kartki do zapisania imion zmarłych są na półkach za ławkami. Wypominki składamy do księży w zakrystii lub kancelarii.
 5. Jutro wspomnienie Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Jednocześnie przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.30. w dolnym kościele. Możliwość spowiedzi podczas  każdej  Mszy Św.
 7. W Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na Uroczystą procesje z modlitwami za zmarłych – czytaniem wypominek naszych zmarłych parafian o godz. 1700.
 8. W sobotę dnia 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/
 9.  O godz. 900 –Msza Św. zbiorowa za naszych zmarłych, o godz. 1700 – procesja i modlitwy wspominkowe za zmarłych.
 10. W sobotę dnia 2 listopada kapłani  odwiedzą  z Komunią naszych chorych parafian.
 11. W następną niedzielę dnia 3 listopada o godz. 1700 nabożeństwo różańcowe za zmarłych z naszych rodzin z czytaniem wypominek.
 12. W ostatnią niedzielę dokonaliśmy liczenia „Dominicantes” – tzn. obecnych wiernych w naszej świątyni. Co roku mamy obowiązek dokonywania takich obliczeń. Na wszystkich Mszach Św. było obecnych razem 3.578 osób. W tym mężczyzn- było 1325 a kobiet 2.253 osoby. Do Komunii Św. przystąpiło 523 mężczyzn i 1747 kobiet razem 1744 osoby. Po podziale parafia nasza liczy ok. 30 tys. mieszkańców. Dzięki składamy wszystkim, którzy podjęli się trudu liczenia wiernych. Bóg zapłać.